Galeony Dragon i Regina

Rejsy turystyczne w mieście portowym to jedna z bardziej oczywistych, wszelako wciąż niezwykle ekscytujących atrakcji turystycznych. Gdynia stwarza w tym zakresie sporo interesujących możliwości. Osoby które stawiają stosunkowo krótkie wycieczki ponad wielodniowe wyprawy, powinny zwrócić szczególną uwagę na cumujące w porcie galeony.

Rzecz jasna nie są to ani wiekowe żaglowce, ani wierne rekonstrukcje dawnych statków, a “jedynie” pieczołowicie wyremontowane, przerobione i udekorowane jednostki. Taka fasada kreuje niepowtarzalny nastrój, a unikalny klimat potęgują dodatkowe atrakcje. Turyści mogą liczyć m.in. na szanty grane na żywo, rozmaite zabawy w pirackim anturażu, a nawet inscenizację bitwy morskiej z udziałem dwóch statków.

Gdyńskie galeony to Dragon i Regina. Pierwszy z nich to 45-metrowy czteromasztowiec, z charakterystycznym smokiem na galionie. Na pokład może zabrać ponad 200 pasażerów. W szczycie sezonu wakacyjnego Dragon zawija do kilku polskich portów, a przez pozostałą część roku oferuje rejsy po wodach portu Gdynia - również zimą, jeśli pogoda na to pozwala - oraz specyficzną restaurację. Ogólnodostępną, jeśli statek akurat cumuje na nabrzeżu. Natomiast Regina to nieco mniejsza, trójmasztowa jednostka, która latem regularnie wypływa na ok. 40-minutowe rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Dodatkowo oba galeony mogą posłużyć do rejsów czarterowych oraz wszelkich imprez okolicznościowo-integracyjnych.

Dodaj opinię

Niewątpliwie mocno wyróżniające się statki wycieczkowe - w końcu nieczęsto spotyka się dzisiaj okręty jakoby żywcem wyjęte z filmów o piratach. Barwna otoczka sprawia, że rejs na pokładzie Dragona bądź Reginy będzie niezapomnianym przeżyciem. A jeśli dodać do tego atrakcje dodatkowe… Na wycieczkę galeonem po otwartym morzu albo wodach portu Gdynia można wybrać się przez okrągły rok.

Galeony Dragon i Regina adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeony Dragon i Regina, zobacz gdzie w Rewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeony Dragon i Regina.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeony Dragon i Regina opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij