Gdynia InfoBox

Oryginalne muzeum miejskie, centrum kultury, multimedialny park rozrywki dla dzieci i skwer zieleni w jednym. Jaki z tego wniosek? Gdynia InfoBox z pewnością będzie atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny.

Podstawowa część placówki to tzw. Obserwatorium Zmian - duża, licząca blisko 32 metry kwadratowe makieta Gdyni. Systematycznie zmieniana i rozbudowywana, gdyż jest to model miasta przyszłości, na którym pojawiają się przyszłe inwestycje oraz plany gdyńskich urbanistów. Skala metamorfozy jest ogromna, dawne obszary przemysłowe mają zmienić się w nowoczesne centrum z biurowcami, hotelami, restauracjami, parkami… Włodarze Gdyni mówią o przełomie na miarę budowy portu morskiego na przełomie lat ‘20 i ‘30 XX wieku - wizyta w InfoBoxie pozwoli spojrzeć z bliska śmiałe wizje projektantów. Makietę uzupełniają ekrany dotykowe z interaktywnymi pokazami.

Kolejna część to CultureBox - miejsce tętniące artystycznym życiem, gdzie regularnie organizowane są rozmaite wystawy, spotkania z twórcami czy kameralne występy. Mieści się tutaj również punkt sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne w Gdyni.

Dzieci zapewne najwięcej czasu spędzą w JuniorBoxie. To specjalnie zaaranżowana strefa zabaw z grami planszowymi, wyjątkowymi zestawami klocków LEGO czy zestawem dedykowanych, przygotowanych we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Gdańskiego aplikacji. Multimedialne rozrywki Gdynia InfoBoxu polegają m.in. na kolorowaniu trójmiejskich budowli i pejzaży.

Natomiast na zewnątrz, przy ul. Żeromskiego znajduje się kameralny park, z urokliwą małą architekturą oraz elegancko zaaranżowaną zielenią. Doskonały zakątek na chwilę odpoczynku, np. z książką. Na dodatek Gdynia InfoBox posiada dwie restauracje oraz 22-metrową wieżę widokową, z której roztaczają się niezwykle fotogeniczne pejzaże.

Dodaj opinię

Nowoczesne muzeum miejskie i centrum kultury. Gdynia InfoBox oferuje szereg różnych atrakcji. Od makiety miasta przyszłości w Obserwatorium Zmian, przez strefę zabaw dla dzieci i rozmaite wydarzenia artystyczne, aż po restauracje, zielony park oraz wieżę widokową. InfoBox pokazuje wizję rozwoju Gdyni, przemianę przemysłowej potęgi w centrum biznesowo-turystyczne.

Gdynia InfoBox adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Gdynia InfoBox, zobacz gdzie w Rewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Gdynia InfoBox.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Gdynia InfoBox opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij