Latarnia Morska

Latarnia morska w Sopocie powstała w latach 1903 - 1904. Spełnia także rolę wieży widokowej z której można podziwiać panoramę okolicy. Czynna dla turystów w sezonie letnim.

Wchodzi w skład zakładu balneologicznego, który zdobiony jest przez różnego rodzaju witraże i rzeźby m.in secesyjne witraże, rzeźbę trytona, syreny, jak również herb miasta.

Na ścianie budynku umieszczona jest także tablica, upamiętniająca założyciela kąpieliska morskiego - Jerzego Haffnera.

Dodaj opinię

Wybudowana w latach 1903-04, wysoka na 30 m, co czyni to z niej znakomitą wieżę widokową. Część uzdrowiskowego zakładu balneologicznego, otwarta dla turystów w trakcie letnich wakacji. Secesyjna konstrukcja jest wypełniona witrażami, rzeźbami i innymi ozdobnikami. Ze względu na krótki (7 Mm) zasięg emitowanego światła, formalnie nie pełni roli latarni morskiej.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Promenadę kamerzysta na wesele Wrocław

Latarnia Morska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia Morska, zobacz gdzie w Rewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia Morska.
  • Ulica
    Aleja Wojska Polskiego
    Latarnia Morska mieści się przy ulicy Aleja Wojska Polskiego w Rewie
  • 81-769 Sopot
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Latarnia Morska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij