Osada Łowców Fok w Rzucewie

Niezwykły skansen, w interesującej i wciągającej formie pozwalający poznać życie codzienne nad Zatoką Pucką sprzed kilku tysięcy lat. A to dzięki odkryciu pod koniec XIX wieku w Rzucewie osady łowców fok z epoki kamiennej, datowanej na 2-5 tysięcy lat przed naszą erą. Stworzyli odrębną kulturę, o czym każdy może się naocznie przekonać.

Na rzucewski Park Kulturowy składają się zrekonstruowana, ryglowa Chata Kaszubska oraz ekspozycja na świeżym powietrzu. W domostwie prezentowane są stałe wystawy archeologiczne: “Obiekty archeologiczne w krajobrazie Kaszub” oraz “Rzucewo w epoce kamienia”. Z kolei w plenerze stworzono ścieżkę dydaktyczną, prowadzącą przez fragmentarycznie odtworzone zabudowania osady. Można zobaczyć m.in. chatę szamana, pracownię kamieniarską, piec garncarski czy półziemiankę. Należy pamiętać, że Muzeum Archeologiczne w Gdańsku od czasu do czasu przeprowadza tutaj kolejne wykopaliska.

Osada Łowców Fok dysponuje szeroką ofertą dla grup zorganizowanych. Do Rzucewa warto przyjechać w większym gronie, a to ze względu na ciekawe atrakcje dodatkowe. Program zwiedzania skansenu mogą uzupełnić m.in. wykłady z historii na stanowiskach archeologicznych, warsztaty z dawnych rzemiosł (np. rogarstwa), zajęcia plastyczne, multimedialna “Błękitna Szkoła” o morzu i ekologii czy ognisko z legendami.

Dodaj opinię

Bilety wstępu do rzucewskiej Osady Łowców Fok:

  • ulgowe 2 zł
  • normalne 4 zł
  • przewodnik - 30 zł PL, 60 zł ENG
  • "opłata edukacyjna" dodatkowe atrakcje dla grupy zorganizowanej - 140 zł od grupy
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Park kulturowy, zbudowany w formie zrekonstruowanej na podstawie badań archeologicznych wioski. Naukowcy szacują, że rzucewska osada powstała 2, a może nawet 5 tys. lat przed naszą erą. Do zwiedzania przygotowano m.in. chatę szamana, ścieżkę dydaktyczną czy Chatę Kaszubską z dwiema tematycznymi wystawami. Dla grup zorganizowanych - szereg dodatkowych atrakcji.

Osada Łowców Fok w Rzucewie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Osada Łowców Fok w Rzucewie, zobacz gdzie w Rewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Osada Łowców Fok w Rzucewie.
Ceny biletów / cennik wejść do Osada Łowców Fok w Rzucewie. Redakcja serwisu www.rewa.biz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2 zł
    Osada Łowców Fok w Rzucewie cena biletu ulgowego: 2 zł
  • 4 zł
    Osada Łowców Fok w Rzucewie cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Osada Łowców Fok w Rzucewie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij