Wrzesień nad morzem Rewa - 3 najlepsze atrakcje

Mogłoby się wydawać, że małe kurorty turystyczne nad morzem - takie jak położona w województwie pomorskim Rewa - po zakończeniu sezonu i korzystnego okienka letniej pogody nie mają zbyt wiele ciekawego do zaoferowania przyjezdnym. To nie do końca uprawnione myślenie, gdyż rozmaite atrakcje są dostępne także na wrzesień. Zatem kto ma jeszcze trochę urlopu do wykorzystania, niech się niepotrzebnie nie zastanawia tylko poszuka sobie noclegów.

O wolne pokoje we wrześniu nad morzem nie powinno być szczególnie trudno, niejednokrotnie w sezonie jesiennym można też liczyć na konkretne upusty. Okazje cenowe to jednak zupełnie inna sprawa, tutaj zajmiemy się najciekawszymi atrakcjami w Rewie. Noclegi.net.pl przedstawiają wybór trzech najlepszych:

1. Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza - Rewa to uznany ośrodek sportów wodnych, zwłaszcza tych w wydaniu ekstremalnym: windsurfing, kitesurfing… nic zatem dziwnego, że przy tak intensywnych doznaniach w sezonie letnim łatwo przeoczyć to miejsce pamięci. W połowie września, kiedy wymagające bezustannej koncentracji zmagania z żywiołami raczej już nie zaprzątają nikomu myśli, warto wybrać się na spacer po Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza. Upamiętniono tu nie tylko takie postacie jak gen. Józef Haller czy Joseph Conrad, ale również istotne, historyczne statki. Zwłaszcza te drugie postumenty, wypełnione informacjami i ciekawostkami, to nieliche atrakcje dla wszystkich miłośników historii i marynarskich opowieści.

2. Pływalnia Centrum Sportowego Kosakowo - kiedy kąpiel w Morzu Bałtyckim generalnie nie wchodzi w grę z przyczyn obiektywnych (zamknięte kąpieliska, zbyt niska temperatura wody, coraz bardziej sztormowa pogoda przewidywana na wrzesień), wtedy aquaparki pozostają praktycznie jedyną opcją na odrobinę relaksu w wodzie. Takich rozbudowanych kompleksów basenowych z ciekawymi zestawami atrakcji, powstaje w Polsce coraz więcej, nawet w cokolwiek małych miejscowościach. W przypadku położonego 6 kilometrów od Rewy Kosakowa zdecydowanie najistotniejszą rolę odgrywa basen sportowy - pełnowymiarowy (25 m długości), 6 szerokich torów, elektroniczny system uzdatniania wody… Nieco mniej imponująco prezentuje się basen rekreacyjny, ale za sprawą kilku odmian hydromasażu można się tutaj całkiem przyjemnie zrelaksować.

3. Stajnia Mustang w Mostach - wprawdzie rzeczony ośrodek jazdy konnej nie znajduje się w Rewie, a miejscowości Mosty, ale to odległość dosłownie dwóch kilometrów. Także do Stajni Mustang spokojnie można wybrać się nawet na piechotę, co w sumie można też potraktować jako element rozgrzewki przed dłuższą wycieczką w siodle… A czemu w ogóle od razu o wyprawach? Nie da się ukryć, że jazda w terenie to zdecydowanie najciekawsza atrakcja związana z końmi, zwłaszcza w tak pięknych okolicznościach przyrody jak we wrześniu nad morzem. A kto nie czuje się wystarczająco pewnie, w Stajni Mustang może przejść stosowne szkolenie - rozbudowana infrastruktura ośrodka w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą instruktorską i różnymi typami koni gwarantują, że czas i środki przeznaczone na lekcje przyniosą bardzo konkretne efekty.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij