Rewa

Nadmorska wieś kaszubska w województwie pomorskim, powiecie puckim i gminie Kosakowo. Rewa w 2006 roku posiadała 905 mieszkańców. Położona jest równo po 15 km, pomiędzy Puckiem, a Gdynią. Na terenie Rewy znajduje się "szperk" czyli Mierzeja Rewska. Teren Zatoki Puckiej, to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce.

Pierwsza wzmianka o osadzie Riffe leżącej na terenie dzisiejszej Rewy, pochodzi z 1589 roku. Początkowo, była to niewielka wieś rybacka, należąca do klasztoru w Oliwie, ale w 1880 roku, liczyła już ok. 500 mieszkańców. Jest w tym czasie również portem statków pełnomorskich, dzięki czemu rozwija się handel. Kutry z Rewy, były w 1920 roku, pierwszymi statkami w odrodzonej Polsce.

Od południowego-wschodu znajduje się rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki", należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Dzisiaj jest to niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki, ale również z rybołówstwa i sportów wodnych.

Dodaj opinię
Rewa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rewa, zobacz gdzie w Rewie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rewa.
  • 81-198 Rewa
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rewa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij